Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach

Na narty - artykuły

Wiosną na narty

narty_049-1
Sezon: narty, zima

Przybywa miłośników sportów zimowych szusujących w promieniach wiosennego słońca na alpejskich stokach. Zbliżające się zakończenie sezonu narciarskiego oznacza bowiem liczne promocje w hotelach i pensjonatach, darmowe skipassy i ciekawe atrakcje kulturalne.

Miłośnicy białego szaleństwa znad Wisły coraz częściej wybierają się w marcu i kwietniu na narty w Dolomity i Alpy. Podczas, gdy w dolinach widać już pierwsze oznaki wiosny, a temperatura sięga nawet 15 stopni, alpejskie stoki są pokryte śniegiem, a trasy perfekcyjnie przygotowane do jazdy.  Wraz z kończącym się sezonem, ośrodki narciarskie przyciągają  narciarzy i snowboardzistów darmowymi skipassami, dbają również o dodatkowe atrakcje, organizując na przykład muzyczne show na stokach”- mówi Bogumiła Sowa z FRU.PL. „Wiosenne narty, to ostatni dzwonek, aby poszusować. Często decyzja o  wyjeździe zapada spontanicznie bez wcześniej planowanego urlopu. Stąd rosnąca popularność lotów samolotem, które stanowią doskonałą alternatywą, gdy nie możemy pozwolić sobie na dwudniową podróż samochodem” - dodaje Bogumiła Sowa z FRU.PL.

„Free ski”

Ośrodki narciarskie we Francji, Włoszech i Austrii zachęcają do szusowania wiosną oferując darmowe skipassy, czyli „free ski''.  Przykładowo, w alpejskich miasteczku Livigno, bezpłatny skipass otrzymają wszyscy ci, którzy w  okresie od 13 kwietnia do 1 maja zarezerwują  pobyt w hotelu. Z kolei  Val di Sole, włoska ‘Dolina Słońca’, od 3 do 14 kwietnia oferuje 7-dniowy karnet SKIRAMA DOLOMITI, który zapewnia jazdę w ośrodkach: Folgarida-Marilleva, Madonna di Campiglio, Tonale - Ponte di Legno, Peio, Monte Bondone, Pinzolo, Paganella, Folgaria-Lavarone. Podobnie Kronplatz, ośrodek narciarski w Południowym Tyrolu, uznawany za jeden z najbardziej przyjaznych i dostosowanych do rodzinnych wycieczek ośrodek, przygotował ofertę „Dolomiti Super Sun”, czyli jeden dzień na stoku za darmo podczas szusowania w okresie od 16 marca do 14 kwietnia.

Kulturalny koniec sezonu

Wraz ze zbliżającym się końcem sezonu, życie kulturalne w Alpach i Dolomitach, nabiera tempa. Narciarzy i snowboardzistów przyciągają widowiskowe pokazy ewolucji w snowparkach, rodzinne zawody, festiwale i muzyczne show na stokach.  16  marca na lodowcu w Stubai, już po raz piąty odbędzie się Stubai Jam, święto snowboardzistów i freeskiingowców. W Sölden zakończenie sezonu uświetni  Festiwal Lodowcowy MAXXX Mountain Gletscherfestival, który rozpocznie się 28 kwietnia i potrwa 4 dni. Ratraki, narciarze, skutery śnieżne i spadochroniarze po raz kolejny przeprowadzą Hannibala i jego słonie przez Alpy. To legendarne widowisko obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Podczas festiwalu, miłośnicy sportów zimowych będą mieli znakomitą okazję, aby przetestować najnowszy sprzęt oraz przejechać się skuterem śnieżnym lub ratrakiem oraz wziąć udział w „Freecarving Masters Festival“ i legendarnym konkursie „Waterslide Contest”. Jak co roku, o muzyczną oprawę festiwalu zadbają znani didżeje i koncertujące na żywo zespoły. Natomiast 7 kwietnia we francuskim regionie narciarskim 3 Vallées, odbędzie się kolejna edycja wielkiej rodzinnej imprezy - 3 Vallées Enduro. Z kolei kwietniowy kalendarz kulturalny w austriackim Ischgl wypełnią takie wydarzenia jak: Puchar Świata Kucharzy,  Heroes Challenge, Narciarskie Mistrzostwa Świata Gastronomów oraz Wiosenne Święto Śniegu Alp Trida. Sezon narciarski w Ischgl 30 kwietnia hucznie zakończy koncert legendarne grupy Deep Purple. Co ciekawe, dla posiadaczy ważnych skipassów wstęp na wszystkie koncerty pod gołym niebem jest wolny!

Na narty samolotem

Z analiz platformy FRU.PL wynika, że w marcu i kwietniu największym zainteresowaniem cieszą się lotniska oddalone od górskich miejscowości do 250 km, we Włoszech, Austrii i Francji. Korzystne położenie lotnisk umożliwia sprawną organizację podróży na narciarski wypoczynek. Wyprawa samolotem oznacza oszczędność czasu i  większy komfort jazdy, zwłaszcza że koniec sezonu oznacza niższe ceny lotów do destynacji położonych w sąsiedztwie alpejskich regionów narciarskich.

tabela ceny biletów

Źródło: FRU.PL


data ostatniej modyfikacji: 2013-02-28 10:57:51
Komentarze
Ostatnie:
12.03.2013 0:51
Dodał(a): ~Katos
(IP: 93.176.243.*)
Zdecydowanie - moim zdaniem wiosna to najlepszy czas na narty, oczywiście jeśli mówimy o wyjeździe zagranicznym, bo a Polsce to już raczej nie pojeździmy. Ja jadę na zakończenie sezonu narciarskiego, z biurem podróży Almatur, do przepięknego, włoskiego Livigno. Złapię już trochę opalenizny, mam nadzieję ;)
Alta_Badia___logo.gif
Ośrodek narciarski
Alta Badia
serce Dolomitów


Najważniejsze informacje:

● Ilość tras: 95
● Długość tras: 130 km

- niebieskie - 70 km
- czerwone - 52 km
- czarne - 8 km

● Ilość wyciągów: 53
- kabinówki, gondole: 9
- krzesełka: 31
- orczyki: 12

● Możliwości przewozowe: ok. 85 tys. osób na godzine
● Snowpark: snowpark Ciampai

www.altabadia.org
10.4 - 19.4.2014
Steeze - Livigno
Livigno to miejscowość, która przez swój specyficzny mikroklimat często nazywana jest śnieg leży tu od początku grudnia do połowy maja. Właśnie tutaj proponujemy Wam zakończyć sezon zimowy. To raj dla tych którzy mogą poszaleć na stokach usytuowanych po dwóch stronach doliny położonej na wysokości ponad 1800 metrów. Na środku leży Livigno, niewielka miejscowość tętniąca życiem przez cały rok.
ul. Kuźnice
34-500 Zakopane
tel. (18) 20 14 510
Szczawnica
ul. Główna 7
tel./fax. (18) 26 221 99
38-700 Ustrzyki Dolne
tel. 13 461 17 85
tel. 602 293 583