Narty w Vorarlbergu - regionie, w którym Austria, Niemcy, Szwajcaria i Liechtenstein tworzą specyficzną atmosferę

Ten kraj związkowy na zachodnim krańcu Austrii wyróżnia się spośród innych pod wieloma względami. Turyści cenią sobie jego różnorodne krajobrazy i atrakcyjne oferty. Dzięki położeniu na północnym skraju Alp ośrodki narciarskie są tu zwykle hojnie obdarzane naturalnym śniegiem. W sześciu vorarlberskich regionach można się cieszyć urokami zimy na różne sposoby – każdy według swoich potrzeb i upodobań.

Sześć regionów wypoczynkowych Vorarlbergu
  • Więcej miejsca – więcej czasu: przełęcz Arlberg, na której po stronie Vorarlbergu znajdują się tereny narciarskie Lech Zürs i Stuben, zalicza się do najlepszych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich na świecie.
  • Alpejskie i rodzinne: dolina Brandnertal, alpejskie miasto Bludencja, Klostertal i Rezerwat Biosfery Großes Walsertal.
  • Miasto i śnieg: życie miejskie i sporty zimowe doskonale się ze sobą łączą w miastach w okolicy Jeziora Bodeńskiego: Bregencji, Dornbirn, Hohenems i Feldkirch.
  • Elegancja w prostocie: Las Bregencki i jego wyjątkowa architektura – region narciarski dla miłośników przyrody i czystego piękna.
  • Urlop o długotrwałym działaniu: w dolinie Kleinwalsertal teren narciarski ciągnie się od lokalnej wsi i sięga 2200 m n.p.m.
  • Prawdziwe góry. Prawdziwe przeżycia: specjalnością doliny Montafon są sportowe wyzwania na wolnych terenach.
 
Vorarlberg – Kraina Nart
Ośrodki narciarskie Vorarlbergu korzystają z jego długiej narciarskiej tradycji (ponad 100 lat temu miały tu miejsce narodziny narciarstwa alpejskiego), z konsekwentnej strategii jakościowej kraju związkowego i idealnych warunków topograficznych. Jest tu wystarczająco dużo miejsca, aby uzyskać idealną kombinację łagodnych i trudnych stoków narciarskich. Niektóre tereny narciarskie zapraszają zarówno do jazdy po ratrakowanych trasach, jak i poza nimi. We wszystkich regionach Vorarlbergu – szczególnie na przełęczy Arlberg – freeride ma długą tradycję.
 
Biathlon dla początkujących w dolinie Kleinwalsertal
Biathlon – dyscyplina łącząca narciarstwo biegowe i strzelanie – zyskuje coraz więcej zwolenników. W dolinie Kleinwalsertal każdy może sprawdzić, czy biathlon to coś dla niego. W każdy czwartek (od 13 grudnia do 12 kwietnia) zawodowcy będą pokazywać, jak się właściwie poruszać po trasie narciarskiej i jak trafiać na strzelnicy. Uczestnicy muszą się sami postarać o sprzęt do biegania. Zbiórka o godzinie 14.00 przy zajeździe Bergblick. Uczestnictwo w dwugodzinnym programie kosztuje 20 euro. Więcej na www.kleinwalsertal.com
 
Wyprawy na segwayach w dolinie Brandnertal
W Brand od niedawna można przemierzać zimowe krajobrazy na segwayach. W ofercie są dwugodzinne wycieczki za dnia lub wczesnym wieczorem. Wycieczki te organizuje Alwin Beck z hotelu Madrisa w Brand. Cel wyprawy określa się stosownie do umiejętności członków grupy – od łatwiejszych tras przez wioski Brand i Bürserberg po wycieczki do schronisk Schattenlagant Hütte lub Furkla Alpe. Wycieczki odbywają się w grupach od 5 osób i kończą się zwykle w lokalnej gospodzie lub schronisku. Więcej na www.brandnertal.at
 
Narciarskie safari dla dzieci w Montafonie
Dzień pełen emocji i zabawy czeka najmłodszych narciarzy podczas narciarskiego safari na górze Golm. Ekscytująca wyprawa pod okiem instruktora zaczyna się od zjazdu w głębokim śniegu. Następnie w programie jest opowiadanie historyjek i rozwiązywanie zagadek, a w przerwie grillowanie w lesie. Na koniec cała grupa przemierza na nartach dolinę Gauertal lub powraca ratrakiem z powrotem do środkowej stacji (zależnie od warunków narciarskich). Warunkiem uczestnictwa jest dobre opanowanie techniki skrętu równoległego. Narciarskie safari odbywa się w każdy czwartek, a bilet kosztuje 32 euro. Więcej na www.golm.at
 
Z wizytą u vorarlberskich serowarów
Przy Bregenckim Szlaku Sera znajduje się szereg ciekawych miejsc dla miłośników tego przysmaku. Warto zobaczyć na przykład dojrzewalnię w Lingenau, gdzie na dojrzałość czeka kilka tysięcy brył sera. Poza tym jest tutaj także mały sklepik z serem. Ingo Metzler z miejscowości Egg zaprasza na kursy serowarskie. Ten nowoczesny rolnik jest znany z wyrobu kosmetyków pielęgnacyjnych z serwatki, które – podobnie jak ser z krowiego i koziego mleka – można kupić w jego sklepie. Oprócz tego Ingo udostępnił do zwiedzania pomieszeczenia gospodarcze, w których mieszkają krowy i kozy. Więcej na www.kaesestrasse.at
 
BUS:STOP Krumbach w Lesie Bregenckim
Niezwykły projekt został zrealizowany wiosną 2014 r. w Krumbach w Lesie Bregenckim. Ta mała gmina poprosiła uznanych architektów z całego świata, aby zaprojektowali specjalnie dla niej siedem przystanków autobusowych. Od tej pory nowe przystanki cieszą się wysoką frekwencją, gdyż odwiedzają je nie tylko pasażerowie komunikacji publicznej, ale również rzesze miłośników architektury z bliska i z daleka. Siedmiu architektów, którzy wzięli udział w projekcie, pochodzi z Rosji, Norwegii, Belgii, Hiszpanii, Chile, Japonii i z Chin. Każdym z nich zaopiekowało się partnerskie biuro architektonicznie z Voarlbergu. Więcej na www.kulturkrumbach.at

data ostatniej modyfikacji: 2014-10-03 19:03:26
Komentarze
Ostatnie:
30.10.2014 14:05
Dodał(a): ~lisciak
a czy w austrii nie jest przypadkiem megadrogo?
28.10.2014 10:00
Dodał(a): ~plecak
W austrii super jest kaprun, a konkretniej zell am see. jezdzilem tam wielokrotnie jakis czas temu, a w przyszlym roku wysylam syna na deskę na ferie ze snow nation. cos tam juz umie jezdzic ale licze na to ze go mocno podszkolą tam :)
 
Polityka Prywatności