Paulina Pawlikowska i Aleksander Kosacki najlepsi w snowboardzie

Paulina Pawlikowska (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie) i Aleksander Kosacki (Uniwersytet Warszawski) zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardowym slalomie gigancie, które odbyły się w stacji narciarskiej Wisła-Skolnity.

W klasyfikacji drużynowej wśród kobiet zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego z Katowic wśród kobiet oraz Uniwersytet Warszawski wśród mężczyzn. Katowiczanki wyprzedziły Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i Politechnikę Gdańską, a z kolei tuz za studentami z Warszawy uplasowali się reprezentanci Politechniki Poznańskiej i Politechniki Łódzkiej.

Na podium w indywidualnej rywalizacji pań za Pauliną Pawlikowską uplasowały się Hanna Gąsienica-Mikołajczyk (AWF Katowice) i Paulina Majerczyk (AWF Kraków), a w klasyfikacji generalnej mężczyzn złoty medalista Kosacki wyprzedził Stanisława Rymkiewicza (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) i Oskara Sobczaka (Politechnika Poznańska).

Ostatecznie o medale Akademickich Mistrzostw Polski rywalizowało 257 osób - 129 zawodniczek i 128 zawodników. W sumie sportowcy studenci reprezentowali ponad 30 uczelni z całej Polski.

Impreza zakończy się w sobotę. Tego dnia w Wiśle uczestnicy walczyć będą w zawodach w Banked Slalomie o Puchar AZS. Zaraz po snowboardzistach do rywalizacji przystąpią narciarze, którzy od poniedziałku w Zakopanem będą walczyć o medale w slalomie i slalomie gigancie.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-06 10:59:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności