Na narty - artykuły

W Türkiye (Turcji) funkcjonuje wiele ośrodków narciarskich oferujących znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych.
Narciarzom planującym ferie zimowe polecamy Szpindlerowy Młyn – największy ośrodek narciarski w czeskich Karkonoszach. Oferuje idealne warunki śniegowe, ponad 20 kilometrów doskonale przygotowanych tras, niskie ceny karnetów i mnóstwo dodatkowych atrakcji dla całej rodziny.
Całkowite inwestycje w czeskich ośrodkach narciarskich wyniosły w tym roku ponad miliard CzK (około 180 milionów zł). Powstały między innymi nowe trasy zjazdowe i kolejki linowe. Znaczne środki przeznaczono na zrównoważone rozwiązania, takie jak wydajniejsze technologie naśnieżania, zbiorniki magazynujące wodę, bardziej ekonomiczne ratraki czy systemy SNOWsat. Kontynuowana jest modernizacja usług w postaci rozbudowy internetowych systemów zakupu karnetów narciarskich lub rezerwacji sprzętu. Znaczna część inwestycji trafiła do ośrodków Szpindlerowy Młyn, Bílá, Špičák Železná Ruda, Zadov, SkiResort Černá hora-Pec i Dolní Morava.
Wysoko w Alpach Lombardzkich, w urokliwej dolinie na wysokości 1.816 m n.p.m. leży malownicze miasteczko zwane „Małym Tybetem” Europy. To prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa – 115 km ośnieżonych tras z zapierającymi dech widokami sprawia, że przyjeżdżają tu fani zimowego szaleństwa z całej Europy, a nawet dalszych zakątków świata. Szczególnie upodobali sobie tę miejscowość Polacy, Czesi i Niemcy. W sezonie zimowym do Livigno na narty przyjeżdża blisko 200 000 naszych rodaków. Co ich przyciąga w to miejsce? Nowoczesna infrastruktura i długie nartostrady, duża liczba szkółek narciarskich z mówiącymi po polsku instruktorami, strefa wolnocłowa, a może inne atrakcje oraz włoskie „dolce vita”? Warto wiedzieć, że w tym roku pojawiła się wyjątkowa oferta – od 2 do 22 grudnia skipassy są darmowe dla wszystkich gości Livigno.
Ten renomowany kurort sportów zimowych od wielu lat jest gospodarzem zawodów narciarskich w ramach Pucharu Świata FIS.
W tym roku sezon zimowy w słowackich górach będzie udany.
W czeskich ośrodkach narciarskich panują dobre warunki do szusowania. Na stokach w Karkonoszach leży od 20 do 120 cm śniegu, działają wszystkie ośrodki narciarskie.
Legendarna sława Sölden i Gurgl sięga daleko poza granice najdłuższej odnogi doliny w Tyrolu. Dzięki karnetowi Ötztal Superskipass narciarze w dolinie Ötztal również w przyszłym sezonie będą mieć do dyspozycji wiele atrakcji. Nowa oferta łączy wszystko, co najlepsze – 361 km tras narciarskich, 90 wyciągów i 6 ośrodków narciarskich. Słoneczny ośrodek Hochoetz w przedniej części doliny rozpieszcza rodziny z dziećmi, a narciarstwo i uroki zimy jak za dawnych czasów oferują wioski Vent, Gries i Niederthai. W programie zimowego wypoczynku nie powinno też zabraknąć relaksującego dnia w termach Aqua Dome w Längenfeld.
Gdy dookoła nie słychać nic oprócz chrzęstu śniegu pod butami. Gdy zimowy krajobraz Alp w koło jest bajecznie piękny. Gdy otaczają Cię zaklęte lasy, ośnieżone szczyty, słoneczne doliny i malownicze wioski to może to być tylko region Kufsteinerland. Niewiele jest innych miejsc, gdzie koneserzy znajdą lepsze warunki do rozkoszowania się urokami zimy. Region Kufsteinerland z ośmioma malowniczymi wioskami i bajecznym, ufortyfikowanym miastem przenosi turystów w zamierzchłą przeszłość. Aktywni wczasowicze i koneserzy poznają tu zimę z najpiękniejszej strony wędrując po najwyższej klasy trasach do wędrówek.
Już 7 grudnia Jasna - największy ośrodek narciarski na Słowacji zaprasza miłośników białego szaleństwa na pierwsze zjazdy na naśnieżonych stokach.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności