Tatry Wysokie i Jasna inaugurują sezon narciarski

Już 7 grudnia Jasna - największy ośrodek narciarski na Słowacji zaprasza miłośników białego szaleństwa na pierwsze zjazdy na naśnieżonych stokach.

Sezon zimowy w Jasnej rozpoczął się wspaniałą imprezą już w sobotę 30 listopada. Jednak narciarze na radość z pierwszych szaleństw na stoku w nowym sezonie zimowym muszą poczekać do soboty 7 grudnia.

„Wygląda na to, że w sobotę zaczynamy! Dzięki ochłodzeniu udało nam się naśnieżyć pierwsze trasy i wreszcie uruchamiamy ośrodek w normalnym trybie. Na narty można się wybrać na trasy Biela Púť (nr 13), Pretekárska (nr 1a Luková- Priehyba) i z Priehyby na Koliesko (2b + 2). Funitel będzie kursował co pół godziny,“ poinformował menadżer ds. handlu i marketingu ośrodka Jasna Martin Hloušek. Kontynuujemy naśnieżanie pozostałych stoków po północnej i południowej stronie ośrodka z założeniem, że już w przyszłym tygodniu powinny być oddane do użytku kolejne trasy.

Nowości w Jasnej

W sezonie zimowym 2019/20 na narciarzy w Jasnej czeka wiele nowości m.in.:

 • Dynamiczne ceny w kasach,

 • 132 nowych miejsc noclegowych dzięki powiększeniu Chalets Jasna Collection****,

 • Hotel Srdiečko – stylowe pokoje i restauracja po remoncie,

 • FIRST CLASS SKIING – na narty bez czekania w kolejce, oferta dla gości nocujących w hotelach TMR; którą mogą dokupić także posiadacze Sprytnej Sezonówki, dopłacając za wyłączone dni.

 • SKY PICNIC – piknik w specjalnie przygotowanej kabinie kolejki linowej na trasie Kosodrevina -Chopok PD.,

 • Kolacja przy pełni księżyca – wieczór pełen wrażeń w restauracji Habarka z możliwością wieczornego zjazdu do dolnej stacji Lúčky po stoku oświetlonym pełnią księżyca,

 • Restauracja ROTUNDA – zmiana wystroju i koncepcji na a la carte,

 • Nowe urządzenie do serwisowania nart ( Tunning centre TFT aU) w obiekcie Tatry Motion przy kolejce Grand Jet,

 • Aplikacja mobilna do wyszukiwania skibusów przygotowana przy współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Liptowa,

 • Korzystne pakiety pobytowe w hotelach TMR HOTELS z darmowymi skipassami.

W Tatrach Wysokich rządzi Mikołaj

Dokładnie w Mikołajki, czyli 6 grudnia 2019, w ośrodku Jezioro Szczyrbskie (Štrbské Pleso) zostanie otwarty sezon narciarski w Tatrach Wysokich. Z wiarygodnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że udział w tym wydarzeniu potwierdził też Mikołaj, który pojawi się w tym dniu na stoku, ponieważ na tegoroczny wypoczynek zaraz po obdarowaniu wszystkich dzieci, wybrał właśnie Jezioro Szczyrbskie.

„Sezon narciarski zaczynamy już w najbliższy piątek 6.12.2019 na trasach Interski, Turistická i Juniorská. W zależności od potrzeb będą kursować wyciągi Mostíky, Interski i Junior. Dla niezmotoryzowanych uruchomimy w weekendy Solisko Expres, który zacznie codziennie wozić narciarzy prawdopodobnie od 20 grudnia,“ poinformował menadżer ds. handlu i marketingu ośrodka Tatry Wysokie Lukáš Brodanský. Na Jeziorze Szczyrbskim naśnieżane są stoki SOLISKO i FURKOTA.

Za tydzień otwarcie na Tatrzańskiej Łomnicy

W sobotę 14 grudnia planowane jest otwarcie ośrodka Tatrzańska Łomnica - SKI EXCLUSIVE OPENING odbędzie się pod znakiem nie tylko wyśmienitego szusowania na stokach, ale także nietradycyjnego spotkania z aniołami i demonami.

Tej zimy również w Wysokich Tatrach przygotowano wiele nowości m.in.:

 • dynamiczne ceny karnetów w ośrodkach Jezioro Szczyrbskie i Tatrzańska Łomnica – ceny odzwierciedlające obłożenie i warunki w ośrodkach,

 • dynamiczne ceny także w kasach,

 • nowe Centrum Obsługi Klienta w Tatrzańskiej Łomnicy (pod jednym dachem Gopass Tickets – kasy samoobsługowe, centrum informacji, kasy, wypożyczalnia, szkółka narciarska, sklep Tatry Motion),

 • wyremontowane i zmodernizowane pomieszczenia restauracji Panorama na Łomnickim Stawie,

 • jazda ratrakiem – przygotowanie stoków narciarskich z profesjonalnym operatorem ratraka,

 • wieczorne wyjście skialpinistyczne w ośrodkach Tatrzańska Łomnica i Jezioro Szczyrbskie,

 • korzystne pakiety pobytowe w hotelach TMR HOTELS z darmowymi skipassami.

Gopass – bilet wstępu na stok oraz klucz do bram Aquaparku

Dla tych, którzy chcą jeździć na nartach w Tatrach w najkorzystniejszych cenach, biletem wstępu na stok jest GOPASS. Jest to osobisty, imienny karnet narciarski, który jednocześnie spełnia rolę wielofunkcyjnej karty lojalnościowej. Prosto z zacisza domowego narciarze mogą dokonać bezpłatnej rejestracji i w e-shopie na www.gopass.sk kupić swój e-skipass, a po przyjeździe do ośrodka narciarskiego mogą iść z parkingu prosto do bramek wyciągu. GOPASS oszczędza narciarzom czas, ponieważ nie muszą czekać na swój karnet przy kasie w długiej kolejce, a zamiast tego jako pierwsi korzystają z porannego „sztruksu”. Za każdy zakup klient otrzymuje punkty lojalnościowe, które może następnie wykorzystać na inne usługi w obiektach Tatry Mountain Resorts. W przypadku kilkudniowych skipassów lub kilkudniowych pobytów ze skipassami narciarze mogą wymienić niewykorzystany w danym dniu karnet narciarski na wizytę w Aquaparku Tatralandia lub parku wodnym Bešeňová. Więcej informacji na www.gopass.sk. Z kartą GOPASS narciarze mogą też tej zimy odwiedzić ośrodek Szpindlerowy Młyn w Czechach lub polski Szczyrk.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-06 14:16:38
Komentarze
 
Polityka Prywatności