Pomysł na szlaki wędrówkowe w zimie

Gdy dookoła nie słychać nic oprócz chrzęstu śniegu pod butami. Gdy zimowy krajobraz Alp w koło jest bajecznie piękny. Gdy otaczają Cię zaklęte lasy, ośnieżone szczyty, słoneczne doliny i malownicze wioski to może to być tylko region Kufsteinerland. Niewiele jest innych miejsc, gdzie koneserzy znajdą lepsze warunki do rozkoszowania się urokami zimy. Region Kufsteinerland z ośmioma malowniczymi wioskami i bajecznym, ufortyfikowanym miastem przenosi turystów w zamierzchłą przeszłość. Aktywni wczasowicze i koneserzy poznają tu zimę z najpiękniejszej strony wędrując po najwyższej klasy trasach do wędrówek.

W regionie Kufsteinerland na fanów mroźnej pory roku czeka także mnóstwo atrakcji poza stokami: jazda na łyżwach po zamarzniętych jeziorach, wyprawy na rakietach śnieżnych, trasy na narty biegowe, wyprawy na nartach turowych, jazda na sankach i zimowe wędrówki z całą rodziną. Poznaj wszystkie rozpromienione oblicza tutejszej zimy. 

Zimowe szlaki wędrówkowe klasy premium

W ramach zimowego programu atrakcji w regionie Kufsteinerland, do 17 marca 2020, można skorzystać z oferty specjalnych, darmowych, zimowych wędrówek. Wędrowcy zostaną ponadto wyposażeni w cenne wskazówki od lokalnych ekspertów. Goście mogą wyruszyć na własną rękę, albo wraz z przeszkolonymi przewodnikami i odkrywać najpiękniejsze widoki i miejsca mocy w tyrolskich górach. Podczas wybranych wycieczek, na przykład z Qi Gong, wędrowcy doświadczą programu będącego całkowitym przeciwieństwem zgiełku na stokach narciarskich i poznają zupełnie inną stronę tyrolskiego, naturalnego krajobrazu. Oferta obejmuje trasy o różnym stopniu trudności, dlatego każdy aktywny wczasowicz znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Coś dla rodzin, coś dla poszukiwaczy przygód i coś dla miłośników sportu. Szlaki turystyczne klasy premium prowadzą nie tylko do najpiękniejszych miejsc, ale są również regularnie odśnieżane, utrzymywane i oznakowane.

Szlaki turystyczne premium przez czarującą zimową krainę

Jedna z najlepszych tras turystycznych prowadzi do jednego z najpiękniejszych miejsc w Austrii – doliny Kaisertal. Szczególnie zimą dolina między Kufstein i Ebbs, jako część rezerwatu przyrody Kaisergebirge, oczarowuje odwiedzających. Na pokonanie trasy o średnim stopniu trudności i długości 8,1 km zaplanowano około trzech godzin. Prowadzi ona przez tzw. podejście Kaiseraufstieg po ponad 345 stopniach i 513 metrach różnicy wzniesienia terenu do kaplicy Antoniuskapelle. Przybywszy do romantycznej kaplicy, trud nagradza widok na pokryte śniegiem górskie zbocza gór Zahmer Kaiser i Wilder Kaiser. Po drodze zatrzymać można się w jednym z wielu, przytulnych, rodzinnych lokali. 

Wśród tras o średnim stopniu trudności godna polecenia jest także trasa wiodąca przez Erlerberg do Spitzstein. Przez dwie i pół godziny pod górę na Erlerberg prowadzi przez spokojne lasy i zaśnieżone pastwiska. Po sześciu kilometrach umiarkowanie stromych podejść zachwycają fantastyczne widoki na góry Kaisergebirge. Na pyszną przerwę, pełną tyrolskich przysmaków warto zatrzymać się w Altkaser Alm lub Spitzsteinhaus.

Zaś na wędrowców rekreacyjnych czeka wędrówka wokół Wäschekogel, która rozpoczyna się w centrum Hinterthiersee i wiedzie dalej w kierunku Landl do Schiestlhof. Następnie prowadzi po zimowym szlaku wędrówkowym do Kranhof. Po trzech kilometrach przecina wąwóz i skręca lekko w lewo do Modalhöfen, a potem obok gospody Jausenstation Wieshof z powrotem do Hinterthiersee. Wędrówka po 6,4-kilometrowej trasie średniej trudności zajmuje cztery godziny, różnica wzniesienia terenu wynosi 286 metrów. 

U podnóża zaśnieżonej góry Pölven, górującej nad Bad Häring, koneserzy mogą udać się na przyjemny spacer po idealnie zadbanej trasie na narty biegowe, z której rozpościerają się piękne widoki na słoneczny płaskowyż. Ta łatwa zimowa wędrówka o długości 4,2 km jest również bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi, gdyż różnica wzniesienia terenu wynosi zaledwie 80 metrów. 

Oprócz najlepszych szlaków turystycznych region Kufsteinerland oczarowuje swoich gości wieloma innymi fantastycznymi zimowymi szlakami pieszymi: z widokiem na dolinę Inntal lub góry Kaiser, przez idylliczne zimowe lasy lub wzdłuż zamarzniętych jezior – wyjątkowa zimowa kraina w tyrolskich górach oferuje niezapomniane wrażenia z wakacji każdego dnia.


Źródło: austria.info
data ostatniej modyfikacji: 2020-08-26 12:36:12
Komentarze
 
Polityka Prywatności