Aktualności z czeskich ośrodków narciarskich

W czeskich ośrodkach narciarskich panują dobre warunki do szusowania. Na stokach w Karkonoszach leży od 20 do 120 cm śniegu, działają wszystkie ośrodki narciarskie.

W stacji Černá hora leży 60-80 cm śniegu, otwartych jest około 16 km tras. Kolejnych 10 km tras otwartych jest także w Pecu pod Śnieżką, dalsze 6,7 km w Malej Upie, a dodatkowe 4 km – w stacji Černý Důl. Łącznie na jednym karnecie w kompleksie Černá Hora – Pec można przejechać obecnie ponad 40 km tras i działa 40 wyciągów. W Szpindlerowym Młynie czynnych jest ponad 23 km tras zjazdowych i działa 10 wyciągów. W Rokytnicy nad Jizerou na narciarzy czeka ponad 15 km tras i 15 wyciągów. Świetne warunki panują w stacji Benecko. Na stokach leży tu 70-100 cm śniegu, działa 13 wyciągów i czynnych jest 4,5 km tras.

Trochę słabsze warunki panują w Górach Izerskich. Najwięcej tras czeka na narciarzy na górze Tanvaldský Špičák – niemal 8 km przy pokrywie śniegowej sięgającej 40-90 cm na trasach. Na górze Ještěd koło Liberca działają 4 wyciągi, a łączna długość udostępnionych tras wynosi niemal 3,5 km.

Z ośrodków narciarskich działających w innych pasmach górskich, na uwagę zasługują stacje położone w Górach Orlickich. Od 80 do 130 cm śniegu leży na trasach zjazdowych w Říčkach (otwarte są 4 km tras zjazdowych). W stacjach Deštné i Červená Voda do dyspozycji narciarzy jest po około 5 km tras zjazdowych.

Natomiast w Jesionikach najlepsze warunki panują w Koutach nad Desnou (ponad 9 km tras), w Karlovie (ponad 9 km tras), w Ramzovej (ponad 8 km tras) i w ośrodku Praděd (4,5 km tras).

W położonej pod Śnieżnikiem Dolní Moravie na narciarzy czeka ponad 10 km tras zjazdowych, pracują wszystkie wyciągi, pokrywa śniegowa wynosi od 45 do 95 cm.

W Beskidach najlepsze warunki panują obecnie w ośrodku Bílá. Narciarze mogą tu korzystać z 6 wyciągów i ponad 5 km tras zjazdowych.

Przed wyjazdem do Czech polecamy zapoznać się z aktualnymi obostrzeniami w związku z pandemią COVID-19, dostępnymi na stronie czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych www.mvcr.cz/mvcren/article/coronavirus-information-of-moi.aspx.

Aktualne informacje dotyczące czeskich ośrodków narciarskich są dostępne na stronie www.holidayinfo.cz.


Źródło: CzechTourism
ostatnia zmiana: 2022-02-01
Komentarze
 
Polityka Prywatności