Na narty - artykuły

Ferie zimowe trwają już w najlepsze, ośrodki narciarskie oferują świetne warunki, mroźna pogoda zdecydowanie sprzyja naśnieżonym stokom, ale wciąż wielu fanów zimowego szaleństwa ma przed sobą planowanie wypadu last-minute. Dokąd pojechać i jaki budżet należy na taki wyjazd przeznaczyć?
Biuro Turystyczne Sport Centrum organizuje od 1989 roku wyjazdy narciarskie i snowboardowe w Alpy i Dolomity. W ciągu 28 lat działalności obsłużyło ono ponad 40 tys. fanów białego szaleństwa.
Nendaz położone jest na słonecznym tarasie ponad doliną Rodanu w pobliżu miasteczka Sion (Sitten), stolicy kantonu Wallis. Zimą oferuje wszystko, co tylko mogą zapragnąć entuzjaści sportów: Nendaz leży w samym sercu regionu narciarskiego Cztery Doliny z 92 wyciągami.
Narciarzy można podzielić na kilka typów, na podstawie ich podejścia do uprawianego sportu. Jedni okażą się wygodniccy i będą robili długie przerwy na podziwianie widoków, filiżankę espresso albo lunch przy kieliszku wina. Drudzy pokażą swoje sportowe oblicze i cały dzień będą śmigać na nartach aż do ostatniej rundy wyciągu. Inni wyjadą z całą rodziną i skupią się na odpowiednich warunkach i atrakcjach dla dzieci. Są też urlopowicze, którzy z chęcią skorzystają także z przyjemności poza stokiem np. zakupów we włoskich butikach, wizytach w restauracjach czy muzeach, a narty założą jedynie kilka razy. Odpowiedz sobie na pytanie jakim typem narciarza ty jesteś i wybierz najlepszy dla siebie ośrodek w Południowym Tyrolu.
Od 7 grudnia Serfaus-Fiss-Ladis w Tyrolu zaprasza ponownie na jazdę na nartach w promieniach słońca. Każda pora roku ma swoje zalety: zimą w mroźne góry przyciąga lśniący śnieg, latem natomiast to ciepłe promienie słońca uwalniają hormony szczęścia. Trudno znaleźć tak idealne połączenie – a jednak, idealne warunki (prawie) zawsze panują w ośrodku narciarskim Serfaus-Fiss-Ladis w Tyrolu. Płaskowyż jest śnieżnym rajem o ponad 2000 słonecznych godzin w roku, co daje mu tytuł jednego z najsłoneczniejszych miejsc w Austrii.
Region „Erste Ferienregion Fügen-Kaltenbach” w dolinie Zillertal obejmuje dwanaście różnorodnych, idyllicznych wiosek od Strass do Aschau. W samym sercu regionu znajdują się dwie główne miejscowości Fügen i Kaltenbach, które są wygodnymi punktami wyjściowymi do regionu narciarskiego.
NAUDERS: sezon zimowy 2017/18 zaczyna się od 15.12.2017 r.
Nauders na przełęczy Reschenpass to zimowy raj i eldorado dla narciarzy. Terminal wyciągów narciarskich z dużą przestrzenią do przechowywania nart, odrestaurowane zaplecze gastronomiczne oraz jeszcze więcej kilometrów stoków narciarskich sprawiają, że Nauders to idealne miejsce na zimowy urlop. Ten znajdujący się na pograniczu trzech krajów – Austrii, Włoch i Szwajcarii – region jest atrakcyjny zimą także poza stokami.
Po trzech słabszych sezonach czeskie ośrodki narciarskie doczekały się prawdziwej zimy. Śnieg utrzymywał się już od świąt Bożego Narodzenia, a słoneczna i mroźna pogoda trwała niemal do końca lutego. Długość tegorocznego sezonu zimowego była raczej przeciętna, w marcu nadeszła wiosna, więc większość ośrodków zamknęła wyciągi. Ogólnie jednak ośrodki oceniają ten sezon zimowy bardzo pozytywnie. Liczba narciarzy wzrosła, w porównaniu z poprzednimi, dobrymi sezonami o 10 %, a w porównaniu z ostatnimi trzema słabszymi zimami aż o 20 %.
W tym roku zimowym szaleństwem w umiarkowanych cenach mogliśmy się cieszyć w wielu zagranicznych kurortach. W okresie bożonarodzeniowym królowały francuskie kurorty, a w okresie ferii zimowych prawdziwą perełką był słowacki ośrodek Donovaly. Sprawdź, jakie inne miejsca były najatrakcyjniejsze, a jakich ośrodków raczej należało unikać w kończącym się okresie zimowym. HomeToGo.pl przygotowało cenowe podsumowanie sezonu.

W pierwszy weekend marca najmłodszych mieszkańców Warszawy ogarnie prawdziwe narciarskie szaleństwo. Na terenie Ośrodka Szczęśliwice odbędzie się kolejna edycja Zawodów Koziołka Matołka. Zawodnicy będą rywalizować w slalomie gigancie na nartach i snowboardzie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności